2,5 kilogramlık “ur”dan sekiz yıl sonra kurtuldu

Ankara’da yaşayan 46 yaşındaki Kazime Derin rahmindeki 2562 gramlık “ur”dan (myom) Antalya’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’nın gerçekleştirdiği ameliyatla kurtuldu.

Sekiz yıl boyunca ağrı ve ara kanama şikayetleri yaşayan Kazime Derin, Ankara’da muayene olduğu doktorların ameliyat önerilerini ihmal etti. Şikayetlerinin artması üzerine Antalya’daki kardeşinin yanına gelen Kazime Derin, tavsiye üzerine Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’ya muayene oldu. Op.Dr. Abdulaziz Akkaya muayene ve tetkikler sonrası ameliyat önerisini kabul eden Kazime Derin, bugün özel bir hastanede ameliyata alındı.

2,5 kilogramlık Myom

Yapılan ameliyat hakkında bilgi veren Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, “Hastamız Kazime Derin sekiz yıldan beri karnında taşıdığı olduğu ”ur” dan dolayı doktor doktor gezmiş. Meslektaşlarımın ameliyat önerilerini biraz da korku nedeniyle kabul etmemiş. Bu süre zarfında myomu yeni doğan çocuk ağırlığına erişmiş. Antalya’da iken kanama ve ağrıları artınca muayeneye geldiler. Kan değerleri de oldukça düşüktü. Hastaneye iki gün yatırdık ve kan nakli de yaptık. Kan değerlerinin düzelmesi ile ameliyata aldık.” dedi.

“Meslek yaşamında, rahimde bu boyut ve ağırlıkta myomlar ile bir çok kez karşılaştım “ diyen Op.Dr.Akkaya Hastamız yıllarca ameliyattan kaçmış. Büyüyen myom organlarına baskı yapıyordu. Ağrıları ve kanaması çok fazlaydı. Artık yaşamına daha sağlıklı ve konforlu olarak devam edecek” diye konuştu.

Ameliyat sırasında myomun ağırlığını 2562 gram olarak tarttık. Tetkik için patolojiye gönderdik. Tecrübelerime dayanarak malign (kötü huylu) bir tümör olmayacağını söyleyebilirim.

Ağrı ve kanama ihmale gelmez

Ameliyatı birlikte gerçekleştirdiğim ekibime çok teşekkür ediyorum. Hastamıza da acil şifalar diliyorum. Buradan tüm kadınlara bir uyarı da yapmak istiyorum “Karın veya kasık ağrılarınızı ve düzensiz kanamalarınızı lütfen ihmal etmeyin. Bu şikayetleriniz olduğunda hemen bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayene olun”

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı