İleri Düzeyde Cinsel Terapi

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’ya, “İleri Düzeyde Cinsel Terapi Sertifikası” CİSED Başkanı Cem Keçe tarafından verildi.

Üç ay süren Cinsel Terapi Eğitimi’ni tamamlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’ya , kurs bitimi düzenlenen törende sertifikasını; Yazar & Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) Kurucu Başkanı Psikoterapist Cem Keçe’den aldı.

Sertifika töreni sonrası Op.Dr.Akkaya, “Üç aydır Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesislerde gördüğümüz ileri derecede cinsel terapi ve evlilik terapisi kursunu bitirip sertifikamızı aldık. Hocamız Cem Keçe’ye çok teşekkür ediyoruz . Çok verimli ve güzel bir eğitim oldu. Toplumumuzdaki boşanmaların %60’ı eğitimsizlikten dolayı oluyor. . Bundan sonra gerek cinsel terapi de gerekse evlilik terapisinde ihtiyacı olan aileleri çok daha bilinçli bir şekilde tedaviye alacağız. “ dedi.

Atipik Cinsel Davranışlara Sistemik Yaklaşım

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’nında katıldığı Atipik Cinsel Davranışlara Sistemik Yaklaşım Workshopu, 22-25 Temmuz 2019 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesinde yapıldı .

Yazar & Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) Kurucu Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, tarafından verilen ikinci modüle çok sayıda hekim ve ruh sağlığı profesyoneli katıldı.

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, kursun çok yararlı ve çok başarılı olduğunu belirterek, “Ülkemizdeki boşanma nedenlerinin büyük oranda eğitimsizlikten kaynaklandığını öğrendik. Bu tür kurslar daha da yaygınlaştırılmalı. Bu konuda Sağlık Bakanlığımıza da çok büyük iş düştüğüne inanıyorum. Toplumumuzdaki kişilik bozukluklarının kesinlikle tedavi edilmesi gerekli. Toplum utangaç ve tüm sırlarını içine gizledikleri için tedavi için kimse elini uzatmamış. Sertifikamızı aldıktan sonra çiftleri tedavi etmeye başlayacağız.” dedi.

FARKINDALIK (MINDFULNESS) VE KABUL TEMELLİ PSİKOTERAPİ EĞİTİMİ

 • Farkındalık ve Mindfulness
 • Farkındalık (Mindfulness) Ve Kabul Temelli Psikoterapi ve BDT
 • Entegratif Kognitif Psikoterapi
 • Kabul ve Kararlılık Terapisi
 • İnsanın Doğası
 • Temel Kavramlar
 • Psikolojik Esneklik
 • Psikolojik Sağlık ve İşlevsizlik
 • Terapötik Süreç ve Terapötik Atmosfere Genel Bakış
 • Terapötik Amaçlar
 • Terapinin Aşamaları
 • Terapötik Teknikler
 • Danışan Terapist Rolleri ve İlişkisi

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı