Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan korunmalısınız

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “Kendinizin, eşinizin ve ailenizin sağlığını düşünüyorsanız Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan korunmalısınız.” dedi.

Tedavi edilmeli

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar’ın, cinsel ilişki ile hasta veya mikrobu taşıyan kişiden sağlıklı kişiye bulaştığını belirten Dr.Akkaya, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların, eğer tedavi edilmezlerse kısırlıktan ölüme kadar pek çok soruna yol açabileceğine dikkat çekti.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarda en sık görülen bulaşma yolunun korunmadan cinsel ilişkiye girilmesi olduğunu ifade eden Op. Dr.Akkaya, Cinsel ilişkide bulunulan kişi sayısı arttıkça hastalığa yakalanma tehlikesinin de artığını söyledi.

Kimler risk altında

AIDS, Bel soğukluğu (Gonore), Frengi(Sifiliz), Bulaşıcı Sarılık(Hepatit-B Virüsü), Yumuşak Çıban(Şankroid), İnsan Papillom Virüs…vb bir çok hastalığın cinsel yolla bulaştığını belirten Op. Dr. Akkaya, “Birden fazla cinsel eşi olanlar, cinsel eşinin birden fazla cinsel eşi olanlar, para karşılığı cinsel ilişki kuranlar ve müşterileri, piercing ve dövme yaptıranlar, kan ve kan ürünleri nakli yapılanlar, madde bağımlıları bu hastalıklar yönünden risk altındadır.” şeklinde konuştu.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı