En büyük engel sevgisizliktir

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.

Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün ayrı bir engellilik konusu işle¬nir. Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

•    10 Mayıs Engelliler Haftasının açılışı
•    11 Mayıs Görmeyenler günü
•    12 Mayıs işitme ve Konuşma Kusurluları günü
•    13 Mayıs Ortopedik Engelliler günü
•    14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler günü
•    15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü
•    16 Mayıs Engelliler Haftasına genel bakış.

İnsanlığın en önemli ve en hassas konusudur, engelli vatandaşlarımız ve hayatta karşılaştıkları bir takım engeller.

Ülkemizde özellikle ortopedik, nörolojik, görsel, işitsel, ruhsal engellilikler yaygındır. 
 
Engellilerin toplum içerisinde üretken biçimde yaşamlarını sürdürebilmeleri için iyi bir rehabilitasyon ve uygun çevresel düzenlemeler gereklidir. 
 
Başta engelliliği önleyecek etkin acil sağlık hizmetine ulaşım olmak üzere, rehabilitasyon merkezlerinin azlığı, bunların donanımındaki eksiklikler, yardımcı sağlık personeli sayısındaki yetersizlik engelli bireylerin sağlığını doğrudan etkilemektedir. 
Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur.

 Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Dünya Engelliler Haftası´nı kutlar, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunar, tüm insanlığa engelsiz bir yaşam dilerim.

Op.Dr.Abdulaziz Akkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı