kasık ağrıları

Kasık Ağrıları

Kasık ağrılarının kadın hastalıkları alanında en sık rastlanılan şikayetlerden birisi olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “Kasık ağrılarında en önemli noktalardan biri ağrının ani olarak mı ,yoksa uzun süreden beri mi devam ettiğidir.” dedi.

Ani olarak başlayan kasık ağrılarında, kadın doğurganlık çağında ise gebe olup olmadığının tespit edilmesinin önemine dikkat çeken Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, kadın gebeyse öncelikle dış gebelik mi, düşük mü olup olmadığının tespit edilmesi gerektiğini söyledi.

Ani kasık ağrısına neden olan gebelik dışı durumları özetleyen Op. Dr. Abdulaziz Akkaya:
-Yumurtalıkların ve yumurtalık kistlerinin sapı etrafında dönmesi
-Karın içi lenf bezi iltihaplanmaları
-Tuba uterinaların (tüplerin) iltihaplanması, karın içi abseler
-Mesane iltihaplanmaları
-Dejenere olmuş myom…olarak sırakladı.

Ağrı kesici kullanılmamalı
Yukarıda sıraladığı gibi ani başlayan kasık ağrılarında ağrı kesici ilaç almadan mutlaka bir doktora başvurulması gerektiğini vurgulayan Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, Öncelikle kasık ağrısına neden olan sebep bulunmalıdır. Tanı konmadan kullanılan ağrı kesiciler ağrıyı biraz hafifleterek, tanı konulmasında hataya neden olabilir.” şeklinde konuştu.

Kadın doğum doktoru tarafından yapılacak Jinekolojik muayene, karın ve pelvik ultrasonografi, çeşitli kan analizleri yapılarak kasık ağrısının nedeni araştırılarak tanı konulur.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı