menopoz hastalık değildir

Menopoz hastalık değildir

Op. Dr. Akkaya, menopoza geçiş yıllarında kadının doğal adetlerinin yedi günün üzerinde olmaya başlayabileceğini söyledi.

Menopoz konusunda bilgilendirme yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, menopozun kadın yaşamının doğal ve kaçınılmaz bir dönemi olduğunu belirterek bir hastalık olarak tanımlamanın doğru olmadığını söyledi.

Op.Dr.Akkaya, adet gören bir kadının, başka nedenlere bağlı olmaksızın en az bir yıl süreyle adet görmemesini menopoz alarak tanımladıklarının altını çizerek “Menopozda yumurtalık fonksiyonlarının azalması, östrojen ve diğer hormonların kan seviyelerinin düşmesi ve doğurganlığın kalıcı bir şekilde kaybı söz konusudur. “ dedi.

Op. Dr. Akkaya, menopoza geçiş yıllarında kadının doğal adetlerinin yedi günden daha fazla uzamaya başladığını söyleyerek “Menopozda kadın vücudunda bazı değişiklikler olur. Ateş basmaları bunlardan en önemlilerindendir. Her kadın menopozu farklı şekilde yaşar. Bazılarında çok az veya hiç yakınma yokken, diğerleri çok yoğun psikolojik ve fiziksel yakınmalara sahip olabilirler.” şeklinde konuştu.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı