Myom ameliyatı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, ekibi ile birlikte myom ameliyatı gerçekleştirdi.

Bugün anlaşmalı olduğu özel bir hastanede genç bir kadın hastasının myom ameliyatını yapan Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, operasyonun başarı ile gerçekleştiğini söyledi.

Ameliyat olmaması durumunda rahmin ileride tamamen alınmak zorunda kalınabileceğini söyleyen Op.Dr.Akkaya, hastanın daha önce hiç anne olamadığını da kaydetti.

En sık görünen myom türü

Myomların çeşitli türleri bulunduğuna dikkat çeken Op.Dr.Akkaya, “ Bu hastamızda olan İntramural miyom yani  rahmin orta tabakasında gelişmiş olan bir myomdu. Zaten bu en sık rastladığımız myom türü” şeklinde konuştu.

İyi huylu tümörler

Miyomların , rahim ve çevresinde gelişme gösteren, rahimdeki düz kaslardan köken almış iyi huylu tümöral  dokular olarak tanımlandığını ifade eden Op.Dr.Akkaya,  kadınların üreme organlarında oluşan tümörler arasında en fazla rastlanan türünün myomlar olduğuna dikkat çekti.

Miyomlar yerleşim yerine, büyüklüğüne ve sayılarına göre değerlendirilerek tedavi edilmelidir.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı