Organ Bağışı

Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği  Antalya Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği birbirimizle tanışalım kaynaşalım kahvaltısı, bu sefer  Lara Roberts’ Cafee’de yapıldı.

Kahvaltının gündemi

Organ Bağışı Haftası dolayısı ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen kahvaltının gündemi ise Organ Bağışı oldu.

Aralarında  Anadolu Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği  Antalya Şubesi  sağlıktan sorumlu başkanı  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Abdulaziz Akkaya ‘nın da olduğu çok sayıda kişinin katıldığı kahvaltıda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Organ Bağışı ile ilgili sunum yapıldı.

Organ Bağışı Haftası

Yapılan konuşmalarda, ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihlerinin  ‘Organ Bağışı Haftası’ olarak kutlandığı belirtilerek, yasal desteğe sahip olmasına rağmen organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli konunun organ ve doku bağışının sağlanması olduğu vurgulandı.

Organ  Bağışının  artırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gerekliliğinin altı çizildi.

Organ nakli yapan merkezlerde, hastanelerde, organ nakli ile ilgilenen vakıf, dernek vb. kuruluşlarda organ bağışı işlemi yapılabiliyor.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı