Sezaryan Doğum

Sezaryanla doğum

Sezeryanla doğum konusunda bir bilgilendirme yapan Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “Sezaryanla doğum bebeğin anne karnından rahim açılarak çıkartılması işlemidir.” dedi.

Bilinen en eski ameliyatlardan

Annenin ve bebeğin sağlığını tehdit eden her durumda veya vajinal yolla doğumun mümkün olmadığı durumlarda sezaryan ile doğum yapılması gerektiğini söyleyen Dr. Akkaya, “ Yukarıda da belirttiğim gibi sezaryan doğum ameliyatı dünyanın bilinen en eski ameliyatlardandır. Elbette tıp ve teknolojideki gelişmeler ile sezaryan ameliyat teknikleri de daha çok gelişmiştir. Her ameliyatda oluşabilecek bir çok komplikasyon tehlikesi sezeryan da da daha aza indirilmiş, neredeyse normal doğum kadar riskleri azalmıştır” şeklinde konuştu.

Normal koşullarda sezaryan doğum ameliyatının ortalama 45 dakika kadar sürdüğünü belirten Dr.Akkaya, “Olağan olarak bebeği sezeryan ameliyatı başladıktan 10 dakika sonra çıkarıyoruz.” dedi.

sezaryenle doğum

 

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı