tüplerin bağlanması

Tüplerin Bağlanması

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlanması) yönteminin artık bebek sahibi olmayı kesinlikle düşünmeyen kadınlar için en uygun yöntemlerden birinin olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “Tüp ligasyonu (tüp bağlanması) rahim ve yumurtalıklar arasında yer alan kanalların cerrahi olarak bağlanması veya kapatılmasıdır.” dedi.

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlanması) yöntemi ile yumurtalıklardan atılan yumurtanın sperm ile karşılaşması engellenerek, döllenmenin kesinlikle önlendiğini ifade eden Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “Tüpleri bağlanan kadın hemen korunmaya başlar ve hamile kalması artık mümkün değildir.” şeklinde konuştu.

Tüplerin bağlanmasının adet düzeni, cinsel yaşamı ve isteği etkilemediğinin altını çizen Op. Dr. Akkaya “ Tüplerin bağlanması anestezi altında yapılan, ağrısız ve acısız bir yöntemdir.” dedi.

Op.Dr.Akkaya tüplerin bağlanmasının küçük bir cerrahi işlem olduğunu, ancak geri dönüşünün hemen hemen mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı