yumurtalık kistleri

Yumurtalık kistleri

Yumurtalık kistleri konusunda kısa bir bilgilendirme yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, yumurtalıkların rahimin iki tarafında yer alan ve üreme çağı boyunca kadınlık hormonlarının ve yumurtanın üretiminin sağlandığı organlar olduğunu belirterek “Bir kadının yaşamı boyunca yumurtalıklarında kist adı verilen içi su dolu kesecikler oluşabilir.” dedi.

Yumurtalık  kistlerinin pek çoğu iyi huylu, tıbbi bir zarara yol açmayacak ve geçici özelliklerde olduğunu vurgulayan Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “ Yumurtalık kistleri bundan dolayı büyük bir zarara yol açmazlar. Çok nadiren kistin çapının 10 santimin üzerine çıkması, kistin kendi etrafında dönmesi, kistin parlaması veya kist içinde kanama olması durumlarında şiddetli karın ağrısı ve adet düzensizlikleri olabilir. Belirttiğimiz bu durumlar dışında genellikle yumurtalık kistlerinin cerrahi olarak çıkarılması gerekmez ve ultrasonografi ile takipleri yeterlidir.” şeklinde konuştu.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı