Abdulaziz Akkaya kimdir?

Op.Dr. Abdulaz Akkaya, Antalya Kadın Doğum Uzmanı olarak ülkenin dört bir yanından gelen  hastalarına Antalya’da hizmet vermektedir

19 Ocak 1955 tarihinde Elazığ – Karakoçan – Demirtaş Köyünde doğan Abdulaz Akkaya, ilk öğretimini Demirtaş Köyü İlkokulunda, orta öğretimini Karakoçan Ortaokulunda, lise öğrenimini Elazığ Atatürk Lisesinde tamamladı. Ailesinin Almanya’da bulunması nedeniyle Almanya’ya giden Akkaya, Goethe Enstitüsünde dil eğitiminden sonra iki dönem makine mühendisliği eğitimi yaptı. Memleket özlemi duyan Akkaya, üniversite sınavında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1979 – 1980 yıllarında mezun olan Akkaya, Diyarbakır SSK Hastanesinde 9 ay çalıştıktan sonra Dicle Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası sınavını kazandı. 1981 – 1985 yıllarında ihtisasını başarıyla tamamladı.

İhtisasını yaparken 1982 yılında eğitim fakültesi son sınıf öğrencisi olan Fecir hanımla evliliğini gerçekleştirdi. Evlilik sonrası bir oğlu (Fırat) bir kızı (Meliz) dünyaya geldi. Aras Akkaya ve Ahmet Sam Kahramanoğlu isimli iki torun dedesidir.

İhtisas sonrası çekilen kura sonucu Isparta Senirkent Devlet Hastanesine tayin oldu. 7 ay Senirkent  Devlet Hastanesinde başhekim olarak görev yaptı. 1986 yılında Isparta Doğumevine tayin oldu. Isparta’da ki görevi sırasında 4 yıl Isparta Burdur Tabip Odası baskanlığı yaptı. 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesine tayin oldu. Sonradan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan Antalya Devlet Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcılığı yaptı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 2011 yılında emekli oldu. Halen kendisine ait Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  olarak hizmet vermektedir.

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı