Kaç kez kürtaj olunabilir

Kürtaj en fazla kaç defa yapılabilir?

Kaç kez kürtaj olunabilir?

Kürtaj sayısı: Çok merak edilen ve  sık sorulan konulardan bir tanesi de bir kadının en fazla kaç kez kürtaj yaptırabileceğidir.

Sık yapılan kürtaj kısırlık yapar mı? Yada kürtaj sayısının fazla olması kısırlık riskini artırır mı?  soruları çok sık sorulmaktadır.

Normal şartlarda kürtaj operasyonu kısırlık yapmaz. Ancak kürtaj her ne kadar sık yapılan basit bir işlem gibi görülse de uygunsuz şartlarda ve steriliteye önem verilmeden yapılırsa kısırlık gibi ciddi sonuçlar doğurabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Rahim içi yapışıklık

Bir kez bile yapılmış olsa kürtaj işleminden sonra rahim içinde yapışıklıklar oluşabilmektedir. Bu yapışıklıklar ise hamile kalmayı zorlaştırmaktadır. Önceki yıllarda kürtaj için kullanılan yöntem yani küretle yapılan kürtaj işleminde bu yapışıklıkların oluşa olasılığı daha fazlaydı.

Karmen kanüllerle yapılan vakumlu kürtajlarda bu tür yapışıklıkların oluşma olasılığı yok denecek kadar azdır. Dolayısı ile kürtaj yaptıracakların vakumlu kürtaj yaptırmasının daha güvenli ve sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Daha fazla bilgi için

>> Kürtaj Antalya

>> Kürtaj Fiyatları Antalya

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı