antalya kürtaj yapan doktor

Kürtaj zorunluluğu

Kürtaj ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, “Kürtaj, istenmeyen gebelikler için kesinlikle sık sık başvurulacak bir yöntem değildir.” dedi.

Halk arasında kürtaj olarak adlandırılan tıbbi-cerrahi müdahalenin, istenmeyen bir gebeliğin başlangıcında, gebeliğin sonlandırılması için yapılan küçük bir ameliyat olduğunun altını çizen Dr. Akkaya “Kürtaj, istenmeyen gebelikler için kesinlikle sık sık başvurulacak bir yöntem değildir. Sadece ve sadece zorunluluk hallerinde yapılmalıdır. Gebelik istemiyorsanız öncelikle uygun bir doğum kontrol yöntemi kullanmaya başlamalı ve gebe kalmamak için dikkat etmelisiniz.” şeklinde konuştu.

Zorunlu değilse kürtaj olmayın

Uygun doğum kontrol yöntemleri, kürtajın gerekliliği, kürtajın riskleri,..vb bir çok konuda soruları olanların her zaman kendisini rahatlıkla arayabileceğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya, zorunlu olmadıkça kürtajı yaptırılmasını önermediğini vurguladı.

Daha fazla bilgi için

>> Kürtaj Antalya

>> Kürtaj Fiyatları Antalya

Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op Doktor Abdulaziz Akkaya

Antalya Kadın Doğum Uzmanı Op. Doktor Abdülaziz Akkaya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ihtisasını 1985 yılında başarıyla tamamladı. Isparta Senirkent Devlet Hastanesi ve Isparta Doğumevindeki görev aldıktan sonra 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

Antalya Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcısı olarakda çalıştı. 2011 yılında emekliye ayrıldıktan sonra kendi kurduğu Antalya Jinekolji ve Kadın Doğum muayenehanesinde çalışmaktadır. Halen Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Daha detaylı bilgi için tıklayın..

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı