İnsanlık Dersi

antalya kadın doğum

Yoksul hastalara indirim yaptığı için zimmetle suçlanan doktor Akkaya, yargıca tedavi ettiği şarapçıyı işaret ederek şöyle dedi: “Sosyal devlet olarak bu adamlardan nasıl para alacaksınız?”

Onu sessizce dinlediler

Doktor Aziz Akkaya sanık sandalyesinde kendini savundu. Hastane bahçesinde yaşayan şarapçıları mahkeme salonuna getiren doktor Akkaya, “ben bu insanları tedavi ettim” dedi. Şarapçılar, doktoru sessizce dinledi.

İşte en ilginç anlar

Antalya Devlet Hastanesi’nin 3 eski Başhekim ve 10 yardımcısının yargılandığı zimmet davasının son duruşmasında ilginç anlar yaşandı. Zimmetle suçlanan Dr. Aziz Akkaya, açıkça bir insanlık dersi verdi.

Beraat kararı verdi

Akkaya sosyal devlet ve insanlık ilkelerinden söz ederken, mahkeme heyeti, yüzleri gözleri şişmiş, ayakta bile durmakta güçlük çeken şarapçılara bakıp, “Gereği düşünüldü. Sanık Akkaya’nın beraatine karar verilmiştir.”dedi.

Bir doktorun acı mesajları

Biz hekim olarak önce hastayı tedavi ederiz, cebinde kaç parası var diye bakmayız. İndirim yaptığımız insanların çoğu, yaksul ve çaresiz. Gecekondu ve kırsal kesimden gelenler. Onları görmezlikten gelemeyiz. Gelmek isteyenler varsa da, ben onlardan değilim.

Suçu parasız tedavi

Antalya Devlet Hastanesi eski Başhekim Yardımcısı, Dr. Aziz Akkaya , fakir hastalara ücret almadan baktığı için devleti 730 milyon zarara sokmakla suçlanıyordu. Hakkında açılan davada yasal faiziyle bu parayı ödemeye mahkum edilen Dr. Aziz Akkaya karara itiraz etti. Son duruşmaya para alnmadan tedavi ettiği iki şarapçıyı tanık olarak getirdi.

Buyurun siz para alın

Hakim, saçı sakalı birbirine karışmış alkolden ayakta zor duran tanıkları görünce şaşırdı. Dr. Akkaya, “İşte ben bunları tedavi ettim. Sosyal devlet olarak para alabiliyorsanız, siz alın” dedi. Mahkeme bunun lzerine borcun ödenmemesine karar verdi. Aynı suçla yargılanan eski başhekim yardımcıları da şarapçıları mahkemeye çıkarmaya çalışıyor. 

antalya kadın doğum