Abdulaziz Akkaya kimdir?

Abdulaziz Akkaya

19 Ocak 1955 tarihinde Elazığ – Karakoçan – Demirtaş Köyünde doğan Abdulaz Akkaya, ilk öğretimini Demirtaş Köyü İlkokulunda, orta öğretimini Karakoçan Ortaokulunda, lise öğrenimini Elazığ Atatürk Lisesinde tamamladı. Ailesinin Almanya’da bulunması nedeniyle Almanya’ya giden Akkaya, Goethe Enstitüsünde dil eğitiminden sonra iki dönem makine mühendisliği eğitimi yaptı. Memleket özlemi duyan Akkaya, üniversite sınavında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1979 – 1980 yıllarında mezun olan Akkaya, Diyarbakır SSK Hastanesinde 9 ay çalıştıktan sonra Dicle Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası sınavını kazandı. 1981 – 1985 yıllarında ihtisasını başarıyla tamamladı.

İhtisasını yaparken 1982 yılında eğitim fakültesi son sınıf öğrencisi olan Fecir hanımla evliliğini gerçekleştirdi. Evlilik sonrası bir oğlu (Fırat) bir kızı (Meliz) dünyaya geldi. İhtisas sonrası çekilen kura sonucu Isparta Senirkent Devlet Hastanesine tayin oldu. 7 ay Senirkent  Devlet Hastanesinde başhekim olarak görev yaptı. 1986 yılında Isparta Doğumevine tayin oldu. Isparta’da ki görevi sırasında 4 yıl Isparta Burdur Tabip Odası baskanlığı yaptı. 1991 yılında Antalya Devlet Hastanesine tayin oldu. Sonradan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan Antalya Devlet Hastanesi’nde 3 yıl başhekim yardımcılığı yaptı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 2011 yılında emekli oldu. Halen kendisine ait Akkaya Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Geliştirme Kliniğinde hastalarına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  olarak hizmet vermektedir.

Bebeklerimiz

Levshina  bebek

Levshina bebek

9 Ağustos 2016 tarihinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Abdulaziz Akkaya tarafından Özel Olimpos Hastanesinde gerçekleştirilen ağrısız doğum ile bebek Levshina gözlerini dünyaya açtı.
Ahmet Bebek

Ahmet Bebek

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya tarafından 27 Temmuz 2016 tarihinde gerçeklekleştirilen Sezeryan Doğum Operasyonu ile Ahmet bebek dünyaya gözlerini açtı.
Zübeyde Ece Çetinkaya

Zübeyde Ece Çetinkaya

Hatice-Muhammed Çetinkaya çiftinin 11 Temmuz 2016 tarihinde Zübeyde Ece isimli bir bebekleri oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Abdulaziz Akkaya tarafından Hemşire Hatice Çetinkaya’ya...