Kürtaj öncesi

Kürtaj öncesi,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya’ya başvuran her kadında öncelikle tam bir anamnez alınır.

Kadının, son adet tarihi, kan grubu, geçirdiği hastalıklar, allerjisi olup olmadığı, neden gebeliği istemediği, bundan sonra aile planlaması konusunda ne yapacağı….detaylı bir şekilde Op. Dr. Abdulaziz Akkaya tarafından sorgulanır, irdelenir ve değerlendirilir.

Jinekolojik muayene

Kürtaj için gelen kadının kürtaj öncesi  çok detaylı bir şekilde anamnezi Op. Dr. Abdulaziz Akkaya alındıktan sonra tam bir jinekolojik muayenesi yapılır. Ardından mutlaka transvaginal ultrasonografi ile muayenesi gerçekleştirilir. Ultrasonografi ile kaç haftalık gebelik olduğu tespit edilerek, kayıt altına alınır.

Aynı şekilde kürtaj için gelen kadının  kürtaj öncesi son adet tarihi mutlaka yazılır, herhangi bir şüpheli duruma karşı kadının dosyasına ultrasonografi resmi eklenir.

Kürtaj yapılması planlanan kadında genital yol enfeksiyon taraması yapılır, yapılamıyorsa özellikle chlamydia enfeksiyonu açısından etkili antibiyotik tedavisine kürtaj sonrası geçilir.

Kürtaj yaptıracak kadın yüksek riskli gruplarda yer alan biri ise hepatit ve AIDS testi de kesinlikle yaptırılır. Aynı şekilde vaginal smear alınması da mutlaka tüm hastalarda olduğu gibi önerilir.

 

Daha fazla bilgi için

>> Kürtaj Antalya

>> Kürtaj Fiyatları Antalya

Vajinismus

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? Antalya Vajinismus Tedavisi

Vajinismus, Türkiye’deki cinsel rahatsızlıklar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. 
Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı olamayabilir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum
Vajinismus bir  hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir

Vajinismus bir hastalık değildir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı