2023 Antalya Kürtaj Fiyatları

Antalya kürtaj fiyatları gebeliğin haftası gibi bir çok faktöre göre bağlıdır. Kürtaj Fiyatları Antalya kliniğimizde ücretsiz muayene sonrası belirlenir.

Antalya kürtaj fiyatları

Antalya 2023  kürtaj fiyatları da diğer bir çok tıbbi uygulama gibi hekimin tecrübesi kullandığı malzemelerin maliyeti, anestezinin  lokal mi genel mi olduğu, fiyat politikası vb.  etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Antalya’da pek çok merkezde, kadın hastalıkları ve  doğum uzmanları tarafından kürtaj işlemi yapılmaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki bu merkezlerin hepsinde de kürtaj fiyatları gebelik haftası  başta olmak üzere bir çok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir.

 İletişime geç
Randevu ve İletişim İçin Tıklayın !

2023 yılı Antalya’da kürtaj fiyatları ile ilgili kesin bir rakam verebilmek mümkün değildir. Her kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktor kendi fiyat politikasını  belirlemektedir. Elbette bu rakamda  sonlandıracağı gebeliğin haftası, kullanacağı teknik ve tercih edilecek anestezi yöntemi  gibi faktörler ne göre belirleyici olmaktadır.

Doktorların Tıp etiği gereği  hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan açık bir şekilde tedavi ücretleri hakkında bilgi vermeleri doğru değildir.

*** Antalya Kürtaj Hakkında daha detaylı bilgi alın ***

Antalya 2023 kürtaj fiyatlarını öğrenmek için aradığınızda veya randevu alırken size son adet tarihinizin ilk gününe göre saptanan gebelik haftasına göre ortalama bir fiyat verilebilir. Ancak ilk muayenenizde gebelik haftasında çıkacak farklılıklara göre fiyatta küçük oynamalar olabilir.

Antalya 2023 kürtaj fiyatları  ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için Antalya Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya’yı 7/24 arayabilirsiniz.

Kürtaj işleminin fiyatı

Genel anestezi ile yapılan kürtaj işleminde kürtaj fiyatları lokal anestezi ile yapılana göre bir miktar daha yüksek olsa da hasta için en konforlu seçim olan genel anestezi yöntemi işlem esnasında hiç ağrı hissedilmemesi sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kürtaj fiyatları gebeliğin büyüklüğüne göre de değişmektedir. Gebelik büyüdükçe anestezi süresi ve anestezide kullanılan ilaçların dozu artmaktadır ve bununla beraber kürtaj işlemi de zorlaşmaktadır. Dolayısıyla kürtaj fiyatları da bir miktar yükselmektedir.

Antalya’da kürtaj olmayı düşünüyorsanız

Antalya’da Kürtaj olmayı düşünüyorsanız ve karar verme aşamasında iseniz mutlaka kürtaj hakkında  detaylı  bilgi sahibi olun.

Kürtaj işlemi  kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bir doktor tarafından hijyenik bir ortamda özenle yapılmalıdır. Kürtaj yapan doktorlar, mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmalıdırlar. İşlem steril koşullarda ve yasal mevzuata uygun yapılmalıdır. Kişinin genel sağlık durumu ve sonraki hamileliklerin sağlıklı olması açısından mutlaka alanında uzman hekimlere ve kürtaj merkezlerine başvurulmalıdır.

Aksi halde kürtaj sonrası istenmeyen komplikasyonlar gelişebilir. Kürtaj işlemini yaptırdıktan sonra mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uyarak önerilen tedavi için bakım ve kontrol işlemlerinizi ihmal etmeyin. Kürtaj olma kararını tek başınıza verebilmeniz için 18 yaşından büyük ve bekar olmanız gerektiğini unutmayın. 18 yaşından büyükte olsa evli kadınların  kürtaj olabilmeleri için eşlerinin rıza göstermesi gerektiğini unutmayın.

15 yaşından büyük ve 18 yaşını tamamlamamış kadınlar, velilerinin (ya da vasilerinin) izni olmadan kürtaj olamazlar. 15 yaşını tamamlamamış kişilerin kürtaj olması adli vaka niteliği taşır, işlemin yapılabilmesi için velilerin-vasilerin izni gerekmektedir.