Süleyman Demirel’in oğlu oldu

abdulaziz akkaya

Geçimlerini çiftçilik yaparak kazanan 55 yasındaki Süleyman ve Ayşe Demirel çiftii  25 yıl sonra çocuk sahibi oldu. “Eşine bu süre içerisinde kedi, köpek doğurur sen doğuramıyorsun” diye sitem eden Süleyman Demirel, bir erkek çocuk sahibi olunca mutluluğunu ifade edemedi.

Eğlence yapacağız

Yıllardır çocuk özlemi çektiğini belirten 41 yasındaki Ayşe Demirel, “Eşim hep bana sen bir doğurur ben iki doğururum” diye kızıyordu. Şimdi 3700 gr. ağırlığında 50 cm boyunda sağlıklı bir erkek çocuğa sahip olduk. Bebeğin ismini Murat olarak düşündük.” diye konuştu. Korkuteli’nin Yeşilyayla kasabasında çiftçilik yaparak geçimlerini sağlayan 55 yasındaki Süleyman Demirel mutluluğunu ifade edemediğini belirterek, “Çocuğumun doğum unu kasabada eğlence yaparak kutlayacağım?” dedi.

Bebeğin normal bir doğumla dünyaya geldiğini belirten Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Abdulaziz Akkaya şunları söyledi:

31 yaş ve sonrası tüm yaşlarda genelde sezeryan ve müdahale sonucu doğum gerçekleşir. Bu hastamız bize geldiğinde ilk muayene bulguları normaldi. Pelvis doğuma elverişliydi. Bu nedenle normal bir doğumla anne ve çocuğu sağlıklı bir şekilde kurtardı

abdulaziz akkaya