2,5 kilogramlık “ur”dan sekiz yıl sonra kurtuldu

Ankara’da yaşayan 46 yaşındaki Kazime Derin rahmindeki 2562 gramlık “ur”dan (myom) Antalya’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’nın gerçekleştirdiği ameliyatla kurtuldu.

Sekiz yıl boyunca ağrı ve ara kanama şikayetleri yaşayan Kazime Derin, Ankara’da muayene olduğu doktorların ameliyat önerilerini ihmal etti. Şikayetlerinin artması üzerine Antalya’daki kardeşinin yanına gelen Kazime Derin, tavsiye üzerine Op.Dr.Abdulaziz Akkaya’ya muayene oldu. Op.Dr. Abdulaziz Akkaya muayene ve tetkikler sonrası ameliyat önerisini kabul eden Kazime Derin, bugün özel bir hastanede ameliyata alındı.

2,5 kilogramlık Myom

Yapılan ameliyat hakkında bilgi veren Op.Dr.Abdulaziz Akkaya, “Hastamız Kazime Derin sekiz yıldan beri karnında taşıdığı olduğu ”ur” dan dolayı doktor doktor gezmiş. Meslektaşlarımın ameliyat önerilerini biraz da korku nedeniyle kabul etmemiş. Bu süre zarfında myomu yeni doğan çocuk ağırlığına erişmiş. Antalya’da iken kanama ve ağrıları artınca muayeneye geldiler. Kan değerleri de oldukça düşüktü. Hastaneye iki gün yatırdık ve kan nakli de yaptık. Kan değerlerinin düzelmesi ile ameliyata aldık.” dedi.

“Meslek yaşamında, rahimde bu boyut ve ağırlıkta myomlar ile bir çok kez karşılaştım “ diyen Op.Dr.Akkaya Hastamız yıllarca ameliyattan kaçmış. Büyüyen myom organlarına baskı yapıyordu. Ağrıları ve kanaması çok fazlaydı. Artık yaşamına daha sağlıklı ve konforlu olarak devam edecek” diye konuştu.

Ameliyat sırasında myomun ağırlığını 2562 gram olarak tarttık. Tetkik için patolojiye gönderdik. Tecrübelerime dayanarak malign (kötü huylu) bir tümör olmayacağını söyleyebilirim.

Ağrı ve kanama ihmale gelmez

Ameliyatı birlikte gerçekleştirdiğim ekibime çok teşekkür ediyorum. Hastamıza da acil şifalar diliyorum. Buradan tüm kadınlara bir uyarı da yapmak istiyorum “Karın veya kasık ağrılarınızı ve düzensiz kanamalarınızı lütfen ihmal etmeyin. Bu şikayetleriniz olduğunda hemen bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayene olun”