Antalya Kızlık Zarı Dikimi ve Fiyatları

Kızlık zarı dikimi Antalya kliniğimizde Op. Dr. Abdulaziz Akkaya tarafından gerçekleştirilir. Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları için muayene ücretsizdir. Antalya Kızlık zarı dikimi ve fiyatları konusu, hastanın durumu ve komplikasyonlarına göre değişim gösterir.

Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Halk arasında kızlık zarı olarak bilinen hymen, vajina girişini tamamen veya kısmen örten, iç dudakların yaklaşık 1-2 cm içerisinde bulunan zardır. Bu zar kız çocuklarında henüz anne karnındayken, genellikle hamileliğin dördüncü ayından itibaren oluşmaya başlar.

Kızlık zarının şekli ve yapısı kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Kızlık zarının tamamen kapalı olduğu durumlara ender rastlanır. Genellikle rahim kaynaklı ve vajinal akıntıya, adet kanamasına yol verecek şekilde bir veya birden fazla açıklık barındırır. Hymenin kalınlık, incelik, esneklik ve dayanıklılığı her kişide aynı değildir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Bu çeşit bir işlem daha çok ilişkinin/evliliğin yakın olduğu durumlarda uygulanır. İlişkiden önceki 3-5 gün, 1 hafta içerisinde yapılması uygundur. Bu işlem basitçe bir onarım işlemi olduğundan, yıpranmış veya yırtılmış hymen kalıntıları birleştirilerek uygulanır. Bu kalıntıların işlem için yeterli olup olmaması, hymenin kendi yapısına, varsa daha önceki cinsel birleşmelerin sayısına, sıklığına ve niteliğine göre değişebilir.  Hafifçe hissedilebilen gerginlik haricinde 15-20 dakika kadar süren işlem acısız ve ağrısızdır ve hasta operasyon sonrası hemen ayağa kalkabilir, günlük hayatına devam edebilir. İşlemi takip eden günlerde gerçekleşen ilişki sırasında kanama sağlanır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı ise genellikle cinsel ilişki/evlilik düşünülmediği, veya yakın olmadığı durumlarda, kişiye ileriki yaşamı için özgüven sağlamak ve onu psikolojik olarak rahatlatma işlevi üstlenebilir.

Kalıcı kızlık zarı dikim operasyonunda, kızlık zarının işlem için yeterli doku bulunmayacak şekilde bozulmuş olduğu durumlarda flep denilen yöntemle, vajinadan ayrılmadan kaldırılan canlı doku parçalarının aktarılması işlemi uygulanır. Eğer bozulmuş olan zarda onarım için yeterli doku mevcut ise, flep işlemine gerek kalmadan varolan doku parçaları birleştirilerek işlem tamamlanır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi Antalya kliniğimizde 20-30 dakika kadar sürer. Genellikle lokal anestezi uygulanır ancak isteğe bağlı olarak sedasyon anestezisiyle yani hasta uyutularak da sürdürülebilir. Acılı ve ağrılı bir süreç değildir, geçici kızlık zarında olduğu gibi hasta işlem sonrası hemen ayağa kalkabilir.

İlerleyen günlerde hafif bir gerginlik hissedilmesi normaldir. Ufak lekelenmeler görülebileceğinden hijyenik ped kullanımı önerilir.

Gerekli görüldüğü takdirde enfeksiyon oluşmaması için doktor tarafından düşük dozlarda antibiyotik önerilebilir. Yüksek dozda antibiyotik yararlı bakterileri öldürüp mantar oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu da dokuların birleşmesini yavaşlatacağından genellikle tavsiye edilmez.

Geçici dikimden ayrı olarak tedavi sonrası 3-4 haftalık bir bekleme süreci öngörülür. Çünkü dikişlerin eriyip kaybolması ve dokuların tam anlamıyla kaynaşması süreci ve ilişkiye hazır hale gelişi dördüncü haftada tamamlanır. Bu yüzden fazla vakti olmayanlara geçici kızlık zarı dikimi önerilebilir.

Flep Yöntemi İle Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Flepin, yani içerideki canlı vajina dokusunun aktarılması işleminin iki kat olarak, iki defa yapılmasıdır. Kilolu veya vajinal açıklığı fazla olan kişilerde bu işlem uygulanır. Bunun yanında yırtılmayı zorlaştırmak ve yırtılma anını daha yoğun hissetmek için de tercih edilebilir. İşlem diğer iki işleme göre daha uzun sürer, yaklaşık 45 dakikadır. Bu işlem de diğerlerinde olduğu gibi acısızdır, Antalya kliniğimizde gerçekleşecek operasyona yalnız gelmenizde hiçbir sakınca yoktur ve sonrasında hareketlerinizi sınırlamaz.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023

Kızlık zarı diktirme  için 2023 yılında ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilmek için öncelikle hangi yöntemle bu işlemi yaptıracağınıza karar vermeniz gerekir.

Bilindiği üzere kızlık zarı dikimi işlemi için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi için yöntemlerden bir tanesi flep kaldırma tekniği ile yapılan ve kalıcı yöntem olarak adlandırılan tekniktir. Kızlık zarı dikimi işlemi için diğer teknik ise geçici yöntem olarak adlandırılan ve gerdek gecesinden birkaç gün önce yapılan işlemdir.

Kalıcı Kızlık Zarı Diktirme Ücreti Neden Daha Yüksek?

Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, daha fazla uğraş gerektiren estetik uygulaması ile yapıldığı için biraz daha yüksektir. Gerdek gecesi kızlık zarının tekrar kanaması için kesin ve garantili bir yöntemdir. Dikiş atma mantığına dayanan geçici yönteme göre flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı biraz daha pahalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatını Etkileyen Diğer Faktörler

Ayrıca genel anestezi ile yapılan işlemlerde kızlık zarı diktirme fiyatı bir miktar daha yüksek olsa da genel anestezi altında yapılan işlemin lokal anesteziye göre daha acısız, dolayısıyla hastanın konforu için daha etkili olduğu bilinmektedir.

Antalya Kızlık Zarı Dikme Ücretlerini Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniğinde tedavi ücretlerimiz hakkında ilgili yasa ve etik kurallar gereği internet sitemizde yazılarımızda ve yorumlarda kesinlikle fiyat bilgisi verilmemektedir.

2023 yılı kızlık zarı dikimi için uyguladığımız fiyatlar hakkında kesin bilgi verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

Antalya kızlık zarı dikiminin 2023 yılı için  ortalama bir fiyat bilgisi almak ve merak ettiğiniz diğer sorulara yanıt bulabilmek için 0.242.242 96 10 veya 0.242. 247 33 34 GSM:0.532 314 74 04 numaralı telefonlardan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Abdulaziz Akkayaya ulaşabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikim İşlemi Sonrasında İyileşme Sürecinde Neler Yaşarsınız?

Antalya Akkaya Jinekoloji kliniğimizde kızlık zarı dikimi gerçekleştirdikten sonra çok fazla bir ağrı-acı hissetmeyeceksiniz. İlk 1-2 gün özellikle otururken hafif bir gerginlik hissedebilirsiniz. Ağrı kesici kullanmanızda bir mahzur yoktur. Bunun dışında 15-20 gün sürebilecek sızıntının sebep olduğu ufak lekelenmeler görmeniz normaldir. Bunun için hijyenik ped kullanmanız önerilir. Bunlar dışında işlem hasta için son derece basit ve rahat olacaktır. Kişi yanında bir refakatçiye ihtiyaç duymayacak, hasta işlemden hemen sonra ayağa kalkabilecek ve günlük hayatına devam edebilecektir.

Antalya Akkaya Jinekoloji Kliniğimizde kızlık zarı dikimi için muayene ve müdahale sonrası yapılan kontroller için ek bir ücret talep edilmemektedir.

Antalya Kızlık zarı dikimi ücretinin ne kadar olacağı tercih edilecek yönteme yani kalıcı veya geçici yada anestezinin genel yada lokal anestezi olup olmayacağına  göre değişmektedir.